Małpka Express - 350 sklepów Małpka Express

350 sklepów Małpka Express

04.11.2014

Ogólnopolska sieć sklepów Małpka Express liczy już 350 placówek. Do końca roku, operator sieci – spółka Małpka S.A. planuje zarządzać około 400 sklepami na terenie całego kraju.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy powstało ok. 50 nowych sklepów Małpka Express. Najwięcej z nich otwarto w województwie śląskim, m.in. w Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu, Brennej i Tarnowskich Górach oraz zachodniopomorskim i mazowieckim, gdzie sieć otworzyła po siedem placówek, z czego po cztery w stolicach województw – Szczecinie i Warszawie.

Staramy się konsekwentnie rozwijać sieć Małpka Express na terenie całego kraju – mówi Przemysław Mroczek, Dyrektor Departamentu Marketingu Małpka S.A. – W najbliższym czasie zamierzamy skupić się głównie na otwieraniu placówek w lokalizacjach high street’owych. Interesują nas tylko najlepsze lokalizacje – w ścisłych centrach miast i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych – podkreśla.

Małpka Express rozwija sieć nie tylko terytorialnie, ale również pod kątem oferty. W ramach synergii ze sklepem internetowym Merlin.pl w sklepach Małpka Express powstały punkty odbioru Merlina, gdzie klienci mogą bezpłatnie odebrać zakupy zamówione na stronie sklepu internetowego oraz na miejscu skorzystać z oferty bestsellerów.

Ponadto, spółka Małpka S.A. rozwija katalog usług dostępnych w sklepach. Najmocniejszym punktem naszej oferty jest Strefa Małpka Cafe, w której klienci mogą napić się gorącej kawy lub herbaty oraz zjeść ciepły posiłek na miejscu. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem oferty gastronomicznej sieci. Testujemy wprowadzenie sałatek i jogurtów dostępnych na miejscu. Stopniowo wprowadzamy też ofertę świeżych kanapek – dodaje Przemysław Mroczek.